Strėvos įgriuva

  • Published
  • 2 mins read

Strėvos įgriuva

Rugpjūčio 15 diena, turėjo būti gan užimta ir kelionės atidėtos į šalį. Tačiau nebūtume #Nenamisėdos. Pasidavėme pagundai šiek tiek pasukti į šalį, jog pamatyti kažką naujo. O gal tiesiog pasidžiaugti vasara.

Kelio ženklą „Strėvos įgriuva” pravažiuoja kiekvienas vykstantis keliu A16 Vilnius-Prienai- Marijampolė. Pasukus, laukia puiki automobilių stovėjimo aikštelė bei poilsiavietė prie itin skaidraus Spindžiaus ežero. Keli šimtai metrų pėsčiomis, tačiau iki įgriuvos galima ir privažiuoti automobiliu (pasukus nuo kelio laikytis dešinės ir pakilti keliuku į kalnelį). Einantiems pėstute reikėtų ignoruoti rodyklę „Žaliasis kelias”, kuri kreipia į kairę.

Pati įgriuva primena Velnio duobę, o prasmegusi karčema suteikia gan įdomų vaizdą. Tiesa nusileidus žemyn, pamatai, kad kažkas jau įlaužė prasmegusios karčemos stogą. Beeinant keliuku, akį džiugina mėlynės, vienur kitur iš po samanų išniręs grybas. Tiesiog pakelėje surandame keletą nuodingiausių Lietuvos augalų: Paprastasis žalčialunkis (Daphne mezereum) bei Europinis ožekšnis (Euonymus europaeus). 

Įgriuvos apžiūra- puikus pasirinkimas trumpam stabtelėjimui, įdomu ir suaugusiems ir vaikams. Yra vieta pasimaudyti bei užkąsti. Ėjimą Žaliuoju taku, kol kas atidėjome. Bet grįšime.

#Nenamisėdų komanda: 4 asmenys + šuo.

   

Parašykite komentarą