Keliautojų siaubas- patalinė blakė

Straipsnis portale priminė apie vieną iš nemaloniausių kelionių atspalvių- įvarius gyvius, kurie sugeba ne tik įsikurti ir kankinti mus kelionių metu, bet ir tapti nemaloniu siurprizu grįžus namo. Iš tiesų patalinė blakė (lot. Cimex lectularius, angl. Bedbug)– yra tikras galvos skausmas ne tik viešbučiams, tačiau ir kiekvienam iš mūsų. Mūsų kelionių istorijoje esame susidūrę su šiuo “įnamiu”, kurį, kaip įtariame parsigabenome su lagaminais iš vienų apartamentų Taline. Tik po kelių savaičių, kai kelis šeimos narius naktimis kažkas pradėjo kandžioti ir įkandimų  žymės buvo išsidėsčiusios “virvele”, tapo aišku, kad turime bėdą. Šiaip neradome jokių požymių (išnarų, fekalijų ir pačių gyvių), kurie dažnai minimi kaip problemos įrodymas. Paprastai jei jau tie požymiai aptinkami – bėda būna įsisenėjusi. Teko kreiptis pas specialistus (ačiū, “Dezinfos” vyrams), nes buitinėmis priemonėmis “svečių” atsikratyti neįmanoma. Procedūra gan komplikuota, nes po patalpų apdorojimo chemikalais į jas įeiti galima tik po 8 valandų. O procedūrą reikia kartoti. Pridėkite dar visos patalynės, drabužių skalbimus. Gavę tokią pamoką, dabar visada patikriname viešbučio kambarį, grįžus iš kelionių rūbus iš karto skalbiame net jei ir švarūs. Lagaminai apžiūrimi ir nedelsiant keliauja į sandėliuką arba palaikomi šaltyje, kuprinės ir rankinės taip pat į skalbimą.

Patalinė blakė, beje puikiai buvo žinoma ir mūsų seneliams, kelia problemas ne tik viso pasaulio viešbučiuose, bet ir Lietuvoje. Tai opi problema ir vis labiau plintanti, nes šis gyvis pakankamai atsparus aplinkos veiksniams (tiesa, neatspari šalčiui ir vandeniui) ir idealiai prisitaikęs kankinti savo šeimininkus.

Linkime, kad kelionėse išvengtumėte panašių bėdų. #Nenamisėdos

Straipsnis lietuvių kalba: https://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/kelioniu-ekspertas/paprasciausi-budai-patikrinti-ar-viesbutyje-nera-pataliniu-blakiu-638-921464

Smagus straipsnis anglų kalba: https://www.rd.com/advice/travel/what-do-bed-bugs-look-like/#.WW8YxykgUgk.twitter