Mašinos nuomos ypatumai pietų Italijoje

Ruošiantis savarankiškai kelionei dažnai reikalingas ir nuomotas automobilis. Šį kartą įrašas apie automobilių nuomą.  Skirtingose šalyse ar net miestuose ta pati procedūra turi savo vietinių niuansų ar sąlygų. Ir mašinos nuoma jau visai atrodo nebaugi Islandijoj, palyginus su pietų Italiją, kur dėliojamės netolimos kelionės maršrutą. Taigi apie viską nuo pačių pradžių.

Kaip įprasta geriausia kaina rezervuojant automobilį iš anksto, bet svarbu pasilikti 2 ar 3 parų atšaukimo galimybę, jei negalėtumėt išvykti ar avialinijos netyčia atšauktų skrydį.

Automobilių nuomos paslaugas galima suskirstyti į dvi grupes:

  • tarpininkus, kurie apjungia didžiąją daugumą automobilių nuomotojų 
  • automobilių nuomos kompanijos.

Tarpininkai dažnai siūlo geresnę nuomos kainą. Populiariausi turbūt rentalcars.com, vipcars.com, discovercars.com, autoeurope.eu, tas pats ryanair.com ar booking.com tarpininkauja išsinuomojant mašiną. Nuomojantis iš tarpininko svarbu atkreipti dėmesį, jog velnias dažnai slepiasi detalėse. Paprastai tarpininkai siūlo ne tik automobilį, bet ir draudimą jam su nuliniu išskaičiavimu. Čia prasideda įdomybės. Jei perkamas draudimas per tarpininkus, nuvykus į automobilių nuomos kompaniją nenustebkite, kad jums primygtinai siūlys įsigyti draudimą iš jų bei rezervuos nemažą sumą kredito kortelėje. Neretu atveju tai palaikoma, kad nuomos kompanija bando apgauti ar pasipelnyti, nes mašinos draudimą kaip ir turite. Priežastis iš ties yra paprastesnė. Tarpininkai nuomoja automobilį, o draudimas būna iš trečios šalies ir nuomos kompanija šios informacijos nemato. Tai svarbi aplinkybė atsitikus draudiminiam įvykiui. Šiuo atveju iš pradžių greičiausiai teks susimokėti žalą nuomos kompanijai, o tada kreiptis į tarpininkus, iš kurių buvo pirktas draudimas dėl žalos atlyginimo. Šiuo atveju gaunasi ilgesnis procesas su savų pinigų įšaldymu.

Naudojantis nuoma per tarpininkus dar yra variantas- nusipirkti metinį nuomojamo automobilio draudimą visame pasaulyje iš pvz. worldwideinsure.com arba icarhireinsurance.com (tiesa, pastaroji lietuviams kažkodėl nebeparduoda) arba kitų panašių draudimo kompanijų. Nes patirtą žalą vis tiek teks susimokėti nuomos kompanijai, o tada jau kreiptis į įmonę, kurioje turite draudimą. Mes asmeniškai šito nesame bandę, todėl nei teigiamų, nei neigiamų atsiliepimų neturime. Gal todėl, kad mašiną nuomojamės daugiausiai du kartus per metus, ir reiktų pasinagrinėti, ar tikrai viską apmokėtų nutikus nelaimei, pavyzdžiui pietų Italijoje. Taip pat yra tikimybė, kad automobilio nuomos kompanija tiesiog nesutiks nuomoti automobilio be papildomo draudimo arba kaina bus nedeakvati

Nuomojantis tiesiogiai iš automobilių kompanijos verta pasinagrinėti ir draudimo sąlygas ir išskaitas (franšizė), paprastai kaina čia būna didesnė. O  nuvykus į vietą bandant išsinuomoti, suma gali ir padvigubėti. Tai daro ne tik tokios įmonės kaip Avis ar Hertz, bet ir kitos.

Kad jau keliaujam į pietų Italiją, tai nuomos pasiūla čia su specifiniu prieskoniu. Pavyzdžiui gana populiari nuomos kompanija centauro.net pietų Italiją aplenkia. Kita dalis įmonių, kuriuos čia teikia paslaugas, nedraudžia draudimu su nuline išskaita. Mums tas vietoje apsidraudimas kaip ir patrauklus, nes turint tokį mažiausia tikimybė susigadinti atostogas, jei kas nors įvyktų.  Tačiau čia dar irgi reikia paieškoti tinkamo varianto. Tarkim italcarrent.com kompanija laiške patikino, kad jei net užsisakysim nulinį draudimą, lango išdaužimo atveju nuskaičiuos 500 eurų. O europcar.com ar maggiore.it net užsisakius Premium draudimą (vidutinės klasės automobilio draudimas parai apie 30 eur), Apulijos, Kampanijos, Kalabrijos regionuose ir Katanijos provincijoje incidento ar vagystės atveju vis tiek reiks prisimokėti. Drivalia.it įmonė šiuose regionuose draudžia tik 50 proc. (kai kitose šalies vietose galioja nulinė išskaita). Atsargus draudimo kompanijų požiūris šiuose Italijos regionuose nėra laužtas iš piršto, o tik atspindi kriminogeninę padėtį dėl vagysčių iš automobilių, o nuomos kompanijų automobiliai tikrai yra vietinių ilgapirščių taikiklyje.

Pasidomėjus, jei draudimo sąlygos tinka- verta nuomotis mašiną iš tarpininko ir imti draudimą vietoje (arba nusipirkti tą pasaulinį nuomos draudimą, jei vykstama kur saugiau). Mes po ilgų skaitymų ir nagrinėjimų, gavę kitų keliautojų rekomendaciją, rezervavome Goldcar įmonėje tiesiogiai, nes kaina buvo panaši kaip ir pas tarpininkus. Draudimas nulinis, sąlygos neblogos, nors bendras įvertinimas 7,3.

Taigi nuoma, nuomai nelygu. Visada užmeskite akį į sąlygas, kad atostogos neapkarstų.

Car Rental – Rent a Car & Van Worldwide | Europcar

Car Rental – Pick your rate, additional services and extras – DRIVALIA

O mes kaip ir norėjome, gavome FIAT 500L, tilpom penkiese puikiai.

Tiesa, mašinytė gerokai pabraukyta. Gerai, kad ėmėme pilną draudimą ir nereikėjo visko tikrinti.

Viskas praėjo be incidentų. Dažnai statėmės nemokamuose parkinguose, daiktų mašinoje nepalikinėjom, tad kaip viskas sprendžiasi atsitikus auto įvykiui, deja (o gal greičiau ačiū dievui), nepapasakosime.