Silkės statinėje arba Stintų šventė ir Šviesų festivalis

  • Published
  • 4 mins read

Silkės statinėje arba Stintų šventė ir Šviesų festivalis

 

Dar kvepėdami nepriklausomybės laužais, šeštadienio rytą leidomės į kelią pajūrio link. Planas buvo užsukti į Palangos stinta bei aplankyti Klaipėdos šviesų festivalį. Tiksliau labiausiai sudomino Marianolight instaliacija, o tada jau ir Palangos stinta pakeliui. Nė viename renginyje mums dar neteko apsilankyti, tad tikimybė, kad pasisemsime naujų įspūdžių- didžiulė, gaila, jog vienas mūsų narys liko Vilniuje laikyti egzamino. Oras irgi buvo užsispyręs, nes iki Kauno buvo gan smarki pūga. Tačiau toliau kelias laisvas ir mes pasistiprinę arbata bei kava švilpiame toliau.

Palanga pasitinka automobiliais nubarstytais kelkraščiais, tačiau randame vietą ir mes. Leidžiamės į kelionę po mugę. Niekur nepaskubėsi, visi kaip silkutės statinėje juda kažkur į priekį. Vienu metu net suabejojome ar tikrai čia ta Basanavičiaus gatvė tokia ilga?  Vyrauja maistas su įsiterpusiais rankdarbių pardavėjais, bei stintų šventės riteriais, siūlančiais išbandyti savo rankos stiprumą. Stintos keptos, marinuotos, ką tik pagautos (kainos, kam aktualu- mažesnės 4 eur/kg, didesnės- 6 eur/kg), gėrimai (iš įdomesnių kainų: karšto vyno stiklinaitės kaina svyravo nuo 1 eur iki 5 eur) ir žinoma saldumynai. Pastarieji mūsų mažosios keliauninkės silpnybė, tik šį kartą cukraus vatą iškeičiame į vaflius, aplietus šokoladu.

DSC06764

Užsukame į vykstantį BBQ žuvies čempionatą, kur nuo scenos skamba Šiškausko dainos. Savo skrandžius sušildome nuostabaus skonio BBQ meistrų žuviene bei užkertame keptos skumbrės, o desertui- stintos. Mūsų draugų kompanija, kuri jau nuo vakar Palangoje, tuo metu dalyvauja maudynėse jūroje. Tad ir vėl mūsų kompanijų keliai susikerta kelionių linijose. Valandėlę pasidalinę įspūdžiais (juk nesimatėm nuo Berlyno) ir dar užkandę, traukiame prie jūros. Baltijos jūra pasitinka šiaurės vėjo gūsiais ir mintis apie maudynes mūsų visais nežavi. Kiek pasidairę leidžiamės atgal. Ir vėl kaip silkės statinėje.

Į Klaipėda atvažiuojame šiek tiek po 17 valandos, pasisukiojame, randame vietą mašinai ir skubame pasigrožėti šių metų šviesų festivalio ryškiausiu blyksniu Marianolight luminarie šviesos instaliacija. Ir vėl kaip silkės statinėje, tačiau puikus šou atperka visus nepatogumus. Bravo Klaipėda! Bravo Marianolight! Puikus reginys! Pasigrožėję iš visų pusių didžiule instaliacija aplankome kelias gretimas instaliacijas. Tačiau mūsų mažosios kojytės jau jaučia nuovargį ir pamažu šaltis gnaibo rankų pirštukus. Kaip bebūtų gaila, tenka pėdinti į automobilį nepamačius jų visų. 

Organizatoriams iki aukščiausio įvertinimo pritrūko tik kelių smulkmenų: kilnojamų WC (arba mes jų nematėme, be to ši problema buvo ir Stintų šventėje), ir interaktyvaus žemėlapio su instaliacijų vieta, kad nereiktų bandyti susiprasti tame pdf lankstinuke.

DSC06893

Autostradoje tamsoje besidriekianti automobilių žibintų juosta brėžia kelią namo. Masiniai renginiai nėra mūsų kelionių prioritetuose. Mums labiau patinka skrieti lyg paukščiams nei jaustis silke statinėje.

 

Parašykite komentarą