Mūsų bagažinės vaizdas kelionėje po Šveicariją
Mūsų bagažinės vaizdas kelionėje po Šveicariją

Kiekviena kelionė prasideda nuo idėjų, kurios pavirsta konkrečiu planu, o kai planai jau sudėlioti, belieka tik susidėti daiktus. Šioje stadijoje visada kyla klausimas kaip subalansuoti daiktų kiekį tarp komforto ir ribotos erdvės. Internete galima rasti begalę patarimų, video ir nuotraukų kaip ir ką pasiimti, bet kiekvienas keliauja savaip ir kiekvienam reikalingas skirtingas komforto lygis. Vienam fenas ar kelioninis šaldytuvas yra privalomas atributas, kitam užtenka tik kelių rūbų ir piniginės. Šie patarimai skirti keliaujantiems automobiliu.  Kai pradėjome keliauti, daiktų sąrašas buvo ženkliai ilgesnis, o daiktus susidėti užtrukdavo bent savaitę. Šiandien mes pilną ekipuotę kelionei automobiliu paruošiame maždaug per valandą. Kaip tai pavyksta? Štai mūsų patarimai:

Pasidomėkite šalimi į kurią vykstate, jos klimatu, galbūt specialiomis sąlygomis. Nepamirškite ir tų šalių, kurias kirsite iki savo kelionės tikslo.

Žinokite savo komforto ribas. Tik palapinės ir miegmaišio neužteks, jei norėsite patogiai atsisėsti ar išgerti kavos ryte prie staliuko.

Įvertinkite savo automobilio talpą bei galimybes. Prieš įsigydami naują daiktą, skirtą kelionėms, pagalvokite kur jį apgyvendinsite kelionės metu. Jei abejojate daikto praktiškumu – nepirkite.

Pirkite geresnės kokybės ir mažiau vietos užimančius daiktus (pvz. 3 Husky miegmaišiai pagal tūrį yra lygūs vienam noname miegmaišiui).

Pirkite įrangą atitinkančią jūsų kelionių tipą, pavyzdžiui jei keliaujate automobiliu jums tikrai nereikia alpinistinės kalnų palapinės.

Suklasifikuokite daiktus pagal jų funkcijas, pavyzdžiui:

Dokumentai, pinigai, žemėlapiai, tame tarpe ir sveikatos kortelės, išduodamos VLK (galioja 2 metus) ir privalomos Europoje, jei norite gauti nemokamą medicininę pagalbą.

Kempingo reikmenys.

Rūbai (karštai dienai, šaltai, kalnams, paplūdimiui).

Foto, video įrankiai, power bankai, pakrovėjai.

Medicina.

Asmeniniai daiktai (pvz. žaislai, kosmetika, rankšluoščiai, higienos priemonės).

Dabar jau galime pradėti pakuoti daiktus.

Pradėkite nuo didžiausių daiktų.

Dėdami pagalvokite kada jo gali prireikti (pvz. gėlo, švaraus vandens bakelio nenukiškite giliai nes kelionės metu galbūt norėsite nusiplauti pakelėje pirktus vaisius ar tiesiog nusiplauti rankas), bei jo svarbą (pavyzdžiui gesintuvas, vaistinėlė turi būti lengvai ir greitai pasiekiami).

Išnaudokite visas kerteles smulkiems daiktams. (Pvz. miegmaišiai puikiai telpa po priekinėmis sėdynėmis). Automobiliuose yra daug dėtuvių į kurias galima sudėti nemažai smulkmenų.

Pagalvokite apie keleivių saugumą. Pritvirtinkite daiktus bei atskirkite saloną tam skirtu tinkleliu (caravan tipo automobiliuose), kad esant ekstremaliai situacijai skriejantys daiktai nesužalotų keleivių.

Atminkite, kad vagišius taip ir vilioja automobiliai su atviromis bagažinėmis ar atvirai paliktais brangiais daiktais.

Rūbus pasirinkite pagal klimatą, tačiau bent minimaliai pasiruoškite ir neįprastoms temperatūroms. Mums teko, Paryžiuje birželio mėnesį su jauniausia tuo metu 10 mėnesių komandos nare, gyventi kempinge merkiant lietui bei dienos temperatūrai esant +12, nors Lietuvoje tuo metu kepino saulė.

Daiktus pagal funkcijas galite supakuoti į dėžes (pavyzdžiui virtuvės ir maisto gaminimo įranga). Taip bus lengviau surasti reikalingus daiktus.

Kempingas:

Palapinė (mes keliaujame su dviem arba viena didele), bet praktiškiau turėti vieną didelę, nes būna, kad mokesčiai irgi dvigubinasi. Turėkite daugiau kuoliukų, daugelyje vietų tenka naudoti siaurus, skirtus kalnams.

Miegmaišiai. Rinkitės vasarinės temperatūros. Gagos plunksnų ir panašiai tikrai neprireiks jei keliaujate šiltuoju laikotarpiu bei nelipate į kelių kilometrų aukščius.

Čiužiniai (mūsų tikslas palaipsniui susipirkti kariškus, mažai vietos užimančius). Nepamirškite kojinės pompos bei elektrinio kompresoriaus. Šiuo metu mes naudojame sulankstomas lovas iš Decathlon, nors užima ir daugiau vietos, bet nebereikia suktis galvos kaip nepabusti ant žemės.

Elektros prailgintojas (skirtas lauko sąlygoms), bent 15 metrų. Gerai būtų turėti perėjimus iš kemperiams skirtų šakučių, nes ne visur būna įprastinės rozetės.

Stovyklavimo kėdės.

Sudedamas stalas. Būna integruotas sprendimas su kėdutėmis (toks nemažas lagaminas), tačiau gan nepraktiškas jei kalnuota arba nelygi vietovė.

Prožektoriai. Keli maži bei vienas palapinėje su stovyklavimo funkcija.

Sodo žibintai, naudojantys saulės energiją. Labai patogus būdas apšviesti savo stovyklavietę. Fakelai reikalauja priežiūros ir daugelyje kempingų neleidžiama naudoti dėl saugumo.

Pagalvėlės. Kokybiškas miegas labai svarbu :).

Kirvis. Nepamainomas pagalbininkas.

Virvė. Turėkite bent 20 metrų turistinės virvės. Pasidžiauti rūbams, rankšluosčiams bei tentui.

Tentas. Nepamainomas daiktas jei lyja lietus ar tvieskia tiesioginė saulė. Su virvės pagalba visada turėsite savo nuosavą pavėsinę. Taip pat praverčia apsaugai nuo vėjo.

Tinklas nuo uodų. Niekas taip negadina jaukaus vakaro kaip spiečius draugiškai nusiteikusių uodų. Užima nedaug vietos, bet gali padovanoti ramybę.

Mus kempinge galite pažinti iš šviečiančios girliandos. Nepraktiškas, užimantis vietos tačiau jaukumą beriantis daiktas.

Medicina.

Automobilinės vaistinėlės tikrai nepakaks. Turėkite atskirą, kurioje turėtų būti pleistrai, bintai (sterilūs ir ne), vaistai nuo karščiavimo ir skausmo (ibumetin), vaistai nuo viduriavimo, virškinimo sutrikimų bei žinoma angliukas, odos dezinfekantas, vaistai nuo alergijos (net jei nealergiški Lietuvoje esantiems augalams ar gyviams), vaistai nuo slogos. Jei turite sveikatos sutrikimų ir jums būtini specialūs vaistai. Žinoma iškilus poreikiui, nepamirškite, kad kitose šalyse irgi yra vaistinės bei gydytojai. Taip pat būtinai turėkite apsauginį kremą nuo saulės (SPF 30 – 50, jei keliaujate pietinėse šalyse) ir priemones nuo uodų ir kitų gyvių. Tais kitais gyviais pasidomėti pravartu pasidomėti prieš važiuojant, kad žinotumėt ką daryti nutvilkius medūzai ar gavus skorpiono kirtį.

Virtuvės įranga.

Kelioninė viryklė. Rinkdamiesi užmeskite akį į dujų balionų kainas. Plačiai reklamuojamos viryklės, kurių degiklis yra virš dujų baliono dėl aukšto svorio centro yra nestabilios. Mes naudojame įprastinei viryklei artimą variantą, tačiau joje naudojami mažesni dujų balionėliai. Tad jei planuojate daug ruošti maisto – galbūt tinkamesnė virykle su didesniu dujų balionu. Be abejonės, turime ir labai kompaktiškai susidedančią viryklę. Dujų balionėlių paprastai galite įsigyti bet kurioje šalyje. Mūsų atveju geriausią kainą radome Thomas Philips be Depo parduotuvėse.

Kempingo indai. Lėkštės (geriausia jei susideda viena į kitą), puodai (idealu jei tą patį galime naudoti kaip keptuvę ir puodą), puodeliai (termo), stalo įrankiai, pjaustymo lentutė ir pats svarbiausias įrankis ne tik maisto ruošoje – peilis! Popieriniai rankšluosčiai, indų ploviklis ir kempinė. Visus šiuos daiktus kelionei susidėti į vieną dėžę. Mes dar turime sudedamą spintutę, kur galima patogiai susidėti visus rakandus stovyklaujant ilgesnį laiką.

Na ir žinoma, jei dar liko vietos – būtinai įsimeskite hamaką. Mes turime vieną paprastą „noname“ ir kitą iš TicketToTheMoon. Vietos užima mažai, o suteiks daug džiaugsmo.

Keliones pradėjome su hečbeko tipo automobilių (va ten tai buvo iššūkis viską sutalpinti), o šiuo metu dažniausiai keliaujame su caravan tipo mašina su stogo bagažine, kur telpa visi stovyklavimo daiktai. Šiemet startuosime su nauju mūsų komandos nariu Pabaisiuku. Tad dairykitės bagažinės su užrašu #Nenamisėdos. Talpių bagažinių, gerų įspūdžių ir saugių kelionių!